// archiv

Údržba

Štítky 3 článků

Zazimování bazénu

Rodinné bazény nám během sezony udělaly dobrou službu. Aby nám stejně dobře sloužily i v letech následujících, je třeba se začít zabývat jejich zazimováním. Před příchodem zimy se o ně musíme náležitě postarat.
Kdy je nejlepší začít?
Zazimovat bazény není žádná věda. Jen se při tom musíte držet několika důležitých pravidel. Odborníci mají jasno – nic se nesmí [...]

Čištění zahradního nábytku

Pomalu ale jistě se nám blíží konec letní sezóny a s tím je spojeno uskladnění zahradního nábytku na zimu. Některý zahradní nábytek se nemusí schovávat, jiný je lepší před vlivem počasí ochránit. V tomto článku Vám přinášíme pár základních rad, jak správně „zazimovat“ zahradní nábytek tak, abychom jej v příštím roce mohli znovu naplno využít.
Při [...]

Štípačky dřeva nejen na chalupu

Již nyní je vhodné připravit se na zimu. Mnoho z nás si zajišťuje topení na chatách a chalupách samostatně. Topení v krbu navozuje krásnou pohodovou atmosféru a romantiku. Předností vlastní přípravy dřeva na zimu je levnější topení oproti jiným druhům paliva. Proto je vhodné myslet na přípravu dřeva již na začátku podzimu.
Dřevo můžeme zpracovávat [...]

Čemu se vyvarovat u zahradního nábytku

Určitě jste již mnohokrát při procházení supermarketů narazili na obzvlášť levný a celkem přitažlivý zahradní nábytek, byl by hřích jej nekoupit. Zamysleli jste se však, co může být důvodem, proč je tento nábytek tak levný? Důvodů může být hned několik. Tím nejpravděpodobnějším je nepříliš veliká kvalita materiálu (dřevo, kov, plast apod.).
Jedná-li se o nábytek [...]

Údržba plastového nábytku

Plastový zahradní nábytek se stal velmi oblíbenou alternativou k nábytku dřevěnému, zvláště pak je používán tam, kde se neklade tak velký důraz na estetiku (i když i dnešní plastový zahradní nábytek může vypadat k světu), naopak se dbá na cenu, minimální zacházení a výdrž. Některý plastový nábytek dnes vypadá jako dřevěný.
I přes skutečnost, že plastový zahradní nábytek [...]

Údržba zahradního nábytku (1)

O každý zahradní nábytek je nutné se starat a pečovat. Samotnou koupí nábytku nic nekončí. Pokud chcete, aby Vám zahradní nábytek sloužit dlouhá léta a nepodepsal se na něm zub času, je velice důležitá jeho údržba. Ačkoliv jsou zahradní sestavy vyráběny z odolných materiálů, jejich údržbou mnohonásobně prodloužíte jejich životnost. V dnešním článku se zaměříme [...]