// archiv

Zahrada

Štítky 3 článků

Příjemné posezení na zahradní houpačce

Nedílnou součástí mnoha amaterských a profesionálních zahrad je také zahradní houpačka. Někteří lidí tento typ zahradního nábytku přímo milují, jiným přijde houpačka jako zbytečnost. Pro výběr správné zahradní houpačky je dobré dopředu si rozmyslet, z jakého materiálu má být houpačka vyrobena.
V českých hobby marketech a na internetu se běžně prodávají zahradní houpačky z těchto [...]

Venkovní žaluzie nejen pro dům

Dnes bychom Vás rádi seznámili s možností instalace tzv. venkovních žaluzií, které lze instalovat nejen na Váš dům, ale také například na moderní chatu nebo zahradní domek. Venkovní žaluzie se staly během posledních pár let součástí moderních rodinných domů a chat.
Žaluzie montované v exteriéru umožňují plynulou regulaci přirozeného osvětlení, které proníká skrze okna do [...]

Dřevěné zahradní kompostéry

Ke krásné zahradě nepatří jen krásný zahradní nábytek, dobře vypadající travník, keře, stromy, ale také kompostéry, které nám umožňují uložení biologického odpadu nejen z naší zahrady. Někomu se může zdát kompostování „odpudivé“, ale jedná se o přirozenou přírodní cestu, jak recyklovat organické materiály. Místro pro uložení organických látek by měla mít každá větší zahrada. Proč [...]

Vybíráme bazény na zahradu

Blíží se letní sezóna a s tím čas travený na zahradách s přáteli. Pro maximální relaxaci a zábavu by na zahradě neměl chybět bazén. Dnes existuje hned několik možných varian bazénů a možností jak tyto bazény zabudovat a využívat. V tomto článku by jsme se chtěli zaměřit na základní rozdíly mezi bazény, jejich využíváním a [...]

Zahradní grily značky Weber

Blíží se letní sezóna a s tím spojený čas trávený na terasách a zahradách. K příjemné letní atmosféře bezesporu patří také grilování. Grilování se u nás během posledních let velice rozmohlo a „zdomácnělo“. Téměř každý dnes grilu. Aby však byl grilovaný pokrm chutný a zdravý, je nutné zvolit ten správný gril pro přípravu pokrmu. Dnes [...]

Dětská pískoviště na zahradě

Každý z nás určitě rád vzpomíná na dětská léta. K tomu mimo jiné patří také hrátky na zahradě a dětském pískovišti. Většina z nás stavěla bábovičky, hrady nebo dráhy pro autíčka. Proto by dnešní moderní zahrada, kde se pohybují děti měla obsahovat dětšké pískoviště. Jaké pískoviště zvolit, to si popíšeme v následujícím článku.
V součastné době [...]

Osvětlení zahrady – inspirace

Každá venkovní terasa si zaslouží krásné osvětlení. Na osvětlení zahrady by mělo být pamatováno hned při jejím zakládání. Na téma osvětlení do zahrady připravujeme celý článek. V tomto krátké příspěvku bychom Vám spíše chtěli pro inspiraci ukázat, jak takové osvětlení terasy může vypadat.

Osvětlení do zahrady

Nejen na relaxační zahradu patří příjemné večerní osvětlení. Komplexní osvětlení zahrady není jednoduché. My se ale nyní zaměříme především jen na soliterní osvětlení v podobě soch. Návrhářka níže představovaných soch je Julie Nelson.