// archiv

Údržba

Rubrika obsahuje 4 článků

Čištění zahradního nábytku

Pomalu ale jistě se nám blíží konec letní sezóny a s tím je spojeno uskladnění zahradního nábytku na zimu. Některý zahradní nábytek se nemusí schovávat, jiný je lepší před vlivem počasí ochránit. V tomto článku Vám přinášíme pár základních rad, jak správně „zazimovat“ zahradní nábytek tak, abychom jej v příštím roce mohli znovu naplno využít.
Při [...]

Štípačky dřeva nejen na chalupu

Již nyní je vhodné připravit se na zimu. Mnoho z nás si zajišťuje topení na chatách a chalupách samostatně. Topení v krbu navozuje krásnou pohodovou atmosféru a romantiku. Předností vlastní přípravy dřeva na zimu je levnější topení oproti jiným druhům paliva. Proto je vhodné myslet na přípravu dřeva již na začátku podzimu.
Dřevo můžeme zpracovávat [...]

Údržba plastového nábytku

Plastový zahradní nábytek se stal velmi oblíbenou alternativou k nábytku dřevěnému, zvláště pak je používán tam, kde se neklade tak velký důraz na estetiku (i když i dnešní plastový zahradní nábytek může vypadat k světu), naopak se dbá na cenu, minimální zacházení a výdrž. Některý plastový nábytek dnes vypadá jako dřevěný.
I přes skutečnost, že plastový zahradní nábytek [...]

Údržba zahradního nábytku (1)

O každý zahradní nábytek je nutné se starat a pečovat. Samotnou koupí nábytku nic nekončí. Pokud chcete, aby Vám zahradní nábytek sloužit dlouhá léta a nepodepsal se na něm zub času, je velice důležitá jeho údržba. Ačkoliv jsou zahradní sestavy vyráběny z odolných materiálů, jejich údržbou mnohonásobně prodloužíte jejich životnost. V dnešním článku se zaměříme [...]