// archiv

Zahradní nábytek

Rubrika obsahuje 20 článků

Příjemné posezení na zahradní houpačce

Nedílnou součástí mnoha amaterských a profesionálních zahrad je také zahradní houpačka. Někteří lidí tento typ zahradního nábytku přímo milují, jiným přijde houpačka jako zbytečnost. Pro výběr správné zahradní houpačky je dobré dopředu si rozmyslet, z jakého materiálu má být houpačka vyrobena.
V českých hobby marketech a na internetu se běžně prodávají zahradní houpačky z těchto [...]

Dětské hřiště na zahradě

Jaro přichází do našich zahrad a pomalu je vhodné připravovat se na novou letní sezónu. Dnes bychom Vám rádi představili dětská hřiště pro Vaší zahradu. V posledních letech zájem o dětská hřiště rychle roste. Kdo by také nechtěl udělat radost svým dětem a trávit s nimi čas na čerstvém vzduchu.
V dnešní době na českém [...]

Zahradní grily Smoky Fun

Ačkoliv je grilovací sezóna ještě daleko, už nyní můžete přemýšlet třeba nad koupí nového zahradního grilu. Existuje několik základních kategorií zahradních grilů. Dnes bychom Vám však chtěli představit trochu neobvyklé zahradní grily nesoucí označení Smoky Fun.
Všechny grily této značky jsou vyrobeny z poctivého silného ocelového plechu (minimální tloušťky je 3mm). Některé grily jsou vyrobeny [...]

Grilujte celoročně i mimo sezónu

Zahrady se převlékají do pestrých podzimních barev, dny se zkracují a babí léto je taktéž v nenávratu. Zkrátka nám příroda už dává najevo, že to pravé léto je za námi.
Zahradní grily, ať už máme klasické na dřevěné uhlí nebo v posledních letech stále populárnější plynové grily, jsme už většinou očistili a uložili do garáže či zahradního [...]

Zazimování bazénu

Rodinné bazény nám během sezony udělaly dobrou službu. Aby nám stejně dobře sloužily i v letech následujících, je třeba se začít zabývat jejich zazimováním. Před příchodem zimy se o ně musíme náležitě postarat.
Kdy je nejlepší začít?
Zazimovat bazény není žádná věda. Jen se při tom musíte držet několika důležitých pravidel. Odborníci mají jasno – nic se nesmí [...]

Doplňte si zahradu pěkným nábytkem

Ty tam jsou doby, kdy byla zahrada především místem určeným na pěstování zeleniny. Její moderní podoba je zcela jiná. Současná zahrada se postupně stává odpočinkovým a relaxačním místem, kde se setkáváme s rodinou a přáteli. Už i u nás je zvykem, že za horkých dnů se přesouváme z bytů na zahrady a terasy. S tím přichází příjemná povinnost – [...]

Čištění zahradního nábytku

Pomalu ale jistě se nám blíží konec letní sezóny a s tím je spojeno uskladnění zahradního nábytku na zimu. Některý zahradní nábytek se nemusí schovávat, jiný je lepší před vlivem počasí ochránit. V tomto článku Vám přinášíme pár základních rad, jak správně „zazimovat“ zahradní nábytek tak, abychom jej v příštím roce mohli znovu naplno využít.
Při [...]

Štípačky dřeva nejen na chalupu

Již nyní je vhodné připravit se na zimu. Mnoho z nás si zajišťuje topení na chatách a chalupách samostatně. Topení v krbu navozuje krásnou pohodovou atmosféru a romantiku. Předností vlastní přípravy dřeva na zimu je levnější topení oproti jiným druhům paliva. Proto je vhodné myslet na přípravu dřeva již na začátku podzimu.
Dřevo můžeme zpracovávat [...]

Zahradní bazény

Pro plnohodnotné využití letní zahrady je vhodné mít umístěn na zahradě bazén. Bazén Vám poskytne mnoho možností jak využít krásné letní dny. Existuje mnoho druhů bazénů, které jsou určeny pro venkovní využití. Rádi bychom Vám představili základní rozdíly mezi konstrukcemi bazénů.
Bazény lze jednoduše rozdělit na nadzemní bazény a zapuštěné (popřípadě částečně zapuštěné). Nadzemní bazény jsou [...]

Vybíráme bazény na zahradu

Blíží se letní sezóna a s tím čas travený na zahradách s přáteli. Pro maximální relaxaci a zábavu by na zahradě neměl chybět bazén. Dnes existuje hned několik možných varian bazénů a možností jak tyto bazény zabudovat a využívat. V tomto článku by jsme se chtěli zaměřit na základní rozdíly mezi bazény, jejich využíváním a [...]