// článek...

Teakový nábytek

Nej | Zahradní nábytek: Latest post

Doplňte si zahradu pěkným nábytkem

Ty tam jsou doby, kdy byla zahrada především místem určeným na pěstování zeleniny. Její moderní podoba je zcela jiná. Současná zahrada se postupně stává odpočinkovým a relaxačním místem, kde se setkáváme s rodinou a přáteli. Už i u nás je zvykem, že za horkých dnů se přesouváme z bytů na zahrady a terasy. S tím přichází příjemná povinnost – vybírání zahradního nábytku.

Vybíráme zahradní nábytek

Hledejte pečlivě – zejména se zaměřte na to, aby vámi vybraný zahradní nábytek byl dokonale ergonomicky tvarovaný, dostatečně odolný jak proti povětrnostním vlivům, tak i nenechavým škůdcům a budete mít téměř vyhráno. Podívejte se však ještě před finální koupí na následující tipy.

Není nad dřevo

V první řadě si je třeba ujasnit, jaký zvolit materiál. I když se designéři ze všech sil snaží všelijak upřednostňovat zahradní nábytek z plastu a kovu, je stále nejoblíbenější a nejrozšířenější dřevo. A není to jen tím, že se jako přírodní materiál hodí všude. Někoho možná překvapí, že se může pochlubit i vysokou kvalitou. Dobré dřevo si totiž dokáže poradit s  nepříznivými venkovními podmínkami mnohdy lépe než jiné materiály.

Teakový nábytek

Jaké dřeviny?

Velmi oblíbená je například severská borovice, která je proti povětrnostním vlivům mnohem odolnější než naše středoevropská. Stále více se prosazují také exotické dřeviny, jako je třeba tropické červenohnědé meranti, tropické balau, eukalypt nebo teak. To je učiněný král zahradního nábytku. Teak můžete na zahradě nechat stát celý rok. Má totiž vysoký obsah kaučuku a teakového oleje, takže dřevo je extrémně odolné proti vlhkosti, povětrnostním podmínkám i střídání teplot nebo případným plísním a škůdcům.

Nakupujte efektivně

Zahradní nábytek je značně variabilní a dobře poslouží na jakékoliv zahradě. Například na skutečně malou předzahrádku vystačíte s menším kulatým stolkem a skládacími křesílky z eukalyptu. Na větším prostoru si už zase můžete dopřát klasický větší zahradní stůl, polohovací křesla, lavice, lehátka nebo dokonce i houpačky.

Abyste si vybrali správně, je třeba si před nákupem ujasnit, k čemu všemu by měla sestava zahradního nábytku sloužit a pro kolik bude lidí. Z tohoto pohledu je ideální, když nakupujete u prodejce, který má stálou nabídku, takže si jednotlivé kousky můžete podle potřeby dokupovat postupně.


Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Doplňte si zahradu pěkným nábytkem”

Zanechat komentář