// článek...

Plastový nábytek

Nej | Zahradní nábytek: Latest post

Údržba plastového nábytku

Plastový zahradní nábytek se stal velmi oblíbenou alternativou k nábytku dřevěnému, zvláště pak je používán tam, kde se neklade tak velký důraz na estetiku (i když i dnešní plastový zahradní nábytek může vypadat k světu), naopak se dbá na cenu, minimální zacházení a výdrž. Některý plastový nábytek dnes vypadá jako dřevěný.

I přes skutečnost, že plastový zahradní nábytek nevyžaduje mnoho času na údržbu, pro delší životnost je vhodné ho čas od času něčím naimpregnovat či opláchnout. V dnešní době existuje celá škála čistících prostředků přímo určených pro údržbu plastů, bohatě však stačí jednou za čas opláchnout tento typ nábytku vodou. Toto je veliká výhoda plastů oproti dřevu či kovu, voda tomuto materiálu vůbec neškodí ani ve velké míře.

I když se to na první pohled nemusí zdát, i plasty, stejně jako dřevo či kov, pracují. Dlouhodobé či nadmíru prašné prostředí plastům nijak neprospívá, údržba plastů alespoň jednou za čas je tak nezbytně nutná. Častější péči je potřeba plastům věnovat v případě, že budou dlouhodobě vystavovány prašnému prostředí, slunci či hmyzu.

Plastový zahradní nábytek je vhodný čas od času impregnovat speciálními voskovými přípravky, které dlouhodobě chrání materiál před ultrafialovým zářením. Dlouhodobé vystavení plastového nábytku na slunci způsobuje vyblednutí. Kromě voskových prostředků existují také přípravky, které by měly barvu plastů oživit, dochází tak k regeneraci barvy. Cena podobných přípravků je však dosti vysoká, je tak vaší volbou, zda jste ochotni do toho investovat.

Zrovna u plastového nábytku bývá zvykem, že se po častém používání plasty nějakým způsobem poškodí. Nejčastěji dochází k lámání či zohýbání plastů. Příčinou této nepříjemné skutečnosti je ve většině případu především nešetrné zacházení, tj. pády, houpání, nesprávná manipulace, umístění na nerovném místě. V případě, že drží všechny kusy plastového nábytku pohromadě a praskliny nejsou veliké, je možnost plasty zpevnit kvalitním lepidlem. Nejvhodnější výběr lepidla je samozřejmě lepidlo přímo určené na plasty, v případě nutnosti však postačí běžně dostupné „vteřinové“ lepidlo.

Údržba plastového nábytku není tedy vůbec náročná, a to ani z hlediska financí, ani z hlediska času.


Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Údržba plastového nábytku”

Zanechat komentář