// článek...

Bazény

Nej | Zahradní nábytek: Latest post

Vybíráme bazény na zahradu

Blíží se letní sezóna a s tím čas travený na zahradách s přáteli. Pro maximální relaxaci a zábavu by na zahradě neměl chybět bazén. Dnes existuje hned několik možných varian bazénů a možností jak tyto bazény zabudovat a využívat. V tomto článku by jsme se chtěli zaměřit na základní rozdíly mezi bazény, jejich využíváním a údržbou.

Z pohledu zabudování lze bazény rozdělit na dvě základní skupiny: nadzemní bazény a zapuštěné bazény. Každá z těchto skupi se vyznačuje klady a zápory. Na některých zahradách bude vhodnější zvolit nadzemní bazén, na jiné zahradě bude estetičtější bazén zapuštěný.

Nadzemní bazény

Nespornou výhodou těchto druhů bazénů je nižší pořizovací cena, snadná montáž a údržba. Výhodou také může být, že není nutné provádět velké zemní práce. Na výběr máte jen ze dvou druhů tvarů – kruh nebo obdelník. Dle velikosti lze tyto bazény zakoupit od 2,5m až do 5,5m (průměr kruhu). Mezi hlavní nevýhody těchto bazénů patří menší životnost a rychlejší opotřebení. Životnost bazénů se pohybuje okolo 10 let. U samonosných bazénů hrozí také narušení a poškození vnějšího pláště. Tento typ bazénů je vhodný na zahrady a chalupy, kde se nepředpokládá příliš časté využívání.

Zapuštěné bazény

Tento typ bazénů má hned několi výhod. Na výběr máte z několika desítek možných tvarů, které nejsou ničím limitovány. Zapuštěné bazény mají delší životnost a nehrozí u nich poškození pláště. Velkou výhodou je také estetická stránky, kdy zapuštěný bazén vypadá mnohem lépe oproti nadzemnímu bazénu. Zapuštěné bazény lze rozdělit také podle zvoleného materiálu – buď se jedná o plastové bazény nebo laminátové. Za nevýhodu u těchto bazénů lze považovat vyšší pořizovací cenu, která je však kompenzována komfortem a životností. Zapuštěný bazén je vhodný především na zahradu u rodinného domu, kde se předpokládá každodenní využítí v letní sezóně.

Ceny bazénových kompletů jsou na nejnižších úrovních za poslední roky. Například bazénový komplet s bazénen ve tvaru oválu 5 x 3 x 1,2 m + nerez žebříkem a kompletním vybavením pro plnohodnotný provoz bazénu lze pořídit již za cenu 49 900,-Kč.


Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Vybíráme bazény na zahradu”

Zanechat komentář